ליהי עמיצור-לובל

גרה במצפה גיתה, 04-9873687, 0523221401, lihimidwife@gmail.com

אצלי באתר www.briaah.co.il 

נולדתי וגדלתי בכפר יהושע, אני נשואה לעדי ואמא לחמישה ילדים מופלאים. 

בית ספר לאחיות בבית חולים "העמק" בעפולה, ומאוחר יותר המשכתי ללימודי מיילדות בבי"ח רמב"ם בחיפה.

ההחלטה ללכת וללמוד מיילדות הגיעה לאחר לידת בני הבכור לפני כ-15 שנה, כאשר ההריון והלידה פתחו בפני דלת ענקית לגלות את מה שבאתי לתת בעולם. דרך לידה זו והלידות הבאות אחריה, הרגשתי איך משהו בי משתנה וההגנות והמחסומים נפרצים לנוכח פלא הבריאה והחיים. בזמן הלידה, דרך הכאב שהיא מביאה, הרגשתי איך נפרצות חומות המגן שלי והאהבה יכולה לזרום ללא גבול. המסע שלי כאמא בעולם גורם לי להתפעל כל יום מחדש מעצם החיים ופלא הבריאה.

התחלתי את דרכי כמיילדת בחדר לידה בבי"ח כרמל בחיפה, שם עבדתי כ-5 שנים. במהלך עבודתי בבית החולים רכשתי נסיון שהיה בסיס חשוב והכרחי להמשך דרכי כמיילדת, אך בד בבד שבו ועלו בליבי שאלות כמו:

  • האם ההחלטות שנעשות הן תמיד לטובת האם ותינוקה?
  • האם אותה טכנולוגיה שאנו מתמקדים בה מהווה שיפור או להיפך?

כמו כן חסרה לי ההבנה הבסיסית של עד כמה משמעותי תהליך הלידה עבור האשה ועד כמה יש השפעה לתהליך הלידה והשעות והימים שאחריו על מהלך חיינו הבוגרים.

  • איך יתכן שציבור שלם מאמין שבשם ההשגחה הרפואית אפשר להשאיר תינוק שרק נולד לבד, בחדר תינוקות, ללא שום חום אנושי.

במקביל לעבודתי בחדר לידה התחלתי להצטרף כמיילדת שנייה, נוספת, ללידות בית ולחקור וללמוד את הנושא. ככל שהתעמקתי הלכה והתעצמה בי התחושה, שאותם תנאים שיש בבית הם אלו שצריכה האישה בכדי להרגיש בטחון ונוחות בזמן הלידה, ובכך לאפשר לתהליך לקרות בצורה הנכונה ביותר. אז כבר היה לי  ברור שאת המשך דרכי כמיילדת אעשה כמיילדת בית. ואכן, לאחר שילדתי בפעם השלישית ויחד עם המעבר לביתנו בגליל, החלטתי שאני לא חוזרת לעבוד בבית החולים אלא מתמקדת בלידות בית.  לאחר שנים בהם אני עובדת כמיילדת בית, יש לי תחושה חזקה שצמחתי בתוך הקהילה בה אני חיה, גדלתי כאישה וכמיילדת בעקבות הצורך במיילדת בית באזור וזו הקהילה שבחרה בי להיות המיילדת שלה.

אני אוהבת ומאמינה בקשר שנוצר ביני לבין היולדת ובן זוגה במהלך ההיריון, הקשר מהווה התחלה ובסיס חשוב ללידה עצמה.

אני מאמינה באמונה שלמה ביכולתה של האישה ללדת, אף אחד לא יודע יותר טוב ממך איך ללדת את תינוקך, זה ידע שקיים בך מאז ומעולם, אני שם אם תרצי בכדי לאפשר לך לעבור את המסע בקצב שלך, לתת יד כשצריך, לעזור להרפות ולהסכים לחיים להגיע ולפרוץ במלוא עצמתם.

אני מאמינה שהריון, לידה והורות מביאים איתם הזדמנות לצמיחה וגדילה, מפגש מדהים עם שיא האהבה ושיא הפחד, מובילים אותנו לקצוות חדשים בחיינו שלא הכרנו קודם.

אני שמחה לדעת שגם היום, אחרי אלפי לידות בבית חולים וכ-300 לידות בית, אני עדיין מתפעלת כל פעם מחדש מנס הבריאה, מתרגשת להיות נוכחת במעבר המופלא מבלתי אפשרי לאפשרי, מחושך לאור ובבניית בית בריא ואמיתי לכולנו.

באהבה רבה רבה
ליהי עמיצור לובל

l