למה ללדת בבית?

כשנשאלת השאלה- למה לידת-בית? התשובות מגוונות, אך ברובן נאמר "למה לא, הרי אני לא חולה!  אני מאמינה ביכולת שלי ללדת ורוצה שהתינוק שלי ייוולד בסביבה אוהבת וחמה". ואמנם, מחקרים עדכניים מצביעים על כך שלידת בית מתוכננת, בנוכחות מיילדת מנוסה, במרחק סביר מבית חולים, בריאה יותר ליולדת, ותוצאותיה, מבחינת בריאות התינוק, דומים ללידה בבית החולים.

בבית מתקיימים התנאים האידיאלים להפרשת "הורמון האהבה" (האוקסיטוצין)- פרטיות, שקט, חמימות, סביבה משפחתית תומכת ומיילדת מוכרת שאת בחרת. כל אלו יעודדו את התפתחות הצירים. היכולת שלך להתנועע בחופשיות, לבחור את הפינה שלך, להעביר את הצירים במקלחת שלך, להיות עם בן זוגך באינטימיות בתנוחות הנוחות לך, באווירה שאת מעדיפה, מאפשרים זרימה טבעית של תהליך הלידה.

לידה בבית מתנהלת בקצב של היולדת והילוד, בהשגחה מתמשכת של מיילדת מקצועית ומנוסה שתדע לתמוך בך בזמן הכאב, תעודד אותך למצוא את הכוחות הטמונים בך להתמודד, תדע להעריך ולבדוק את מצבך ומצב הילוד ולדעת מתי לעזור לך לנשום ולהתכנס, ומתי להתרחק בשקט ולכבד את המרחב שלך. לידה ביתית מתוכננת מאפשרת ליולדת ללדת בביטחון ולילוד להיוולד בנועם אל תוך מים חמימים או לידיים עדינות שיכבדו את הקצב שלו במעבר לנשימה וחיים עצמאיים.

בלידה טבעית בבית, התינוק נולד ועובר לחיקך מיד עם יציאתו לאוויר העולם. כאשר הוא יפקח את עיניו לראשונה, הוא יבחין בעיני אימו ואביו ויחוש את החיבוק והמגע האוהב שלכם. התינוק ימשיך לקבל את הדם מהשליה דרך חבל הטבור, הוא יישאר בזרועות אמו, ללא צורך בהפרדה לשגרת טיפולים מיותרים. חווית החיבוק האוהב, ריח וטעם חלב אימו בשילוב עם החוויה ההורמונלית בנוכחות האוקסיטוצין, יטמיעו בתינוק את משמעות רגש האהבה.