הלידה

אנו מאחלות לנשים כולן, שתוכלנה ללדת בסביבה בה הן בחרו לעצמן ושהאנשים שיקיפו אותן בלידה, ידעו לתת להם את התחושה שמכבדים ואוהבים אותן והן בטוחות. שהאישה תהיה חופשיה ללדת ולא ינהלו אותה בזמן הלידה ואחריה ולכן אנו מאמינות שמחובתינו כמיילדות לאפשר לה לבחור  לידת בית שהינה אפשרות הטובה והבריאה ביותר לאם ולילוד.

 התחושה המרוממת שהאם מקבלת מללדת בכוחות עצמה ובמקומה הטבעי אינה משתווה לשום חוויה אחרת. בלידה ביתית ישנה תחושה חזקה של שמחה ואהבה, משהו קסום וקדוש. זהו האירוע המעצים ביותר בחיי האישה, שגליו יורגשו וישפיעו גם באימהות, ויהוו בסיס רגשי, רוחני ופיזי לקשר בין אמא ותינוק.

הלידה מוצלחת, כאשר האישה מחויבת ומאמינה ביכולת הטבעית והפשוטה של הגוף ללדת וביכולתו של התינוק להיוולד. לסביבה בה מתרחשת הלידה יש השפעה עצומה על תוצאות הלידה. מי שבוחרת ללדת בבית חשה תשוקה עמוקה לכך. התקדמות הלידה, תחושת הכאב, הצורך בהתערבויות רפואיות, מצב העובר כל אלו יכולים להשתנות ולהיות קשורים למקום בו האם תרגיש בטוחה.  את חופשיה לנוע ולעשות כרצונך, לבטא חששות ופחדים שעולים ולסמוך על המיילדות שלך שיהיו שם בשבילך וידעו לתת יד כשצריך ויאפשרו לתינוק שלכם להיוולד באהבה. 

אנו מיילדות אמה"י מאמינות באמונה שלמה ביכולתה של האישה ללדת , שאף אחד לא יודע יותר טוב ממך איך ללדת את תינוקך, זהו ידע שקיים בך מאז ומעולם ואנו שם כדי לאפשר לך לצאת ולעבור את המסע בדרך ובקצב שלך .התנאים בסביבה הביתית המוכרת והאהובה מאפשרים לתהליך הטבעי לקרות, יחד עם אמונה תמיכה וליווי של מיילדת בית המכירה את התהליך, מכירה את האישה, מצוידת בציוד מקצועי לעזרה ראשונה ובידע מקצועי מעודכן יוצרים את רשת הביטחון ומגבירים מאד את הסיכוי של הלידה להיות חוויה טובה ומעצימה, ולהסתיים בצורה השמחה ביותר שאפשר. תינוקות שנולדים בבית נהנים מלידה רכה, לתוך ידיים אוהבות, לחמימות ושמחה.

לאחר הלידה לא מופרד התינוק מהוריו, הוא נשאר צמוד אליכם בסביבה חמה ומוכרת, עם תאורה מתאימה. ביממה שאחרי הלידה ייבדק התינוק ע"י רופא ילדים, והמיילדת 

תמשיך ותעקוב אף היא בימים שאחרי, תעזור בהנקה ותדריך לפי הצורך.

מהלך הלידה ואחרי הלידה  

היולדת תיידע את המיילדת עם הופעתם של סימנים המבשרים את התפתחות הלידה בטלפון. עם הופעת צירים סדירים המסמנים לידה פעילה, המיילדת תגיע לבית היולדת ותתמוך בכל תהליך הלידה.

המיילדת תקשיב לדופק העובר בהאזנה לסירוגין , תעקוב אחר התקדמות הלידה, תתמוך ביולדת בהתאם לבקשתה בעיסוי, בנשימה מודעת, בדמיון מודרך. היא תהיה שותפה לבחירה באווירה המתאימה, בשימוש במוסיקה, בשמנים אתריים, בהומיאופתיה, בשהייה במים .נוכחות המיילדת בלידה מותאמת לצרכי היולדת תוך מתן מקום של כבוד לאינטימיות בין בני הזוג והילוד. היולדת אחראית לבטא את צרכיה, קשייה ולדעת לבקש ולקבל עזרה מהמיילדת.  

בעת יציאת התינוק לאוויר העולם, המיילדת תגן על הרקמות, תקבל לידיה או תתמוך באמא שתקבל לידיה את הילוד, תוודא שהילוד נושם, תעקוב אחרי ההסתגלות שלו לחיים מחוץ לרחם, תנחה את ההורים ברגעים הראשונים, תחזק ותעצים אותם כהורים חדשים.

המיילדת תישאר עם האם והתינוק לאחר הלידה כמה שעות, בהתאם למצב, תוך מעקב על חיוניות הילוד, ההנקה והתאוששות האם. היא תבדוק נזק לרקמות, תתפור לפי הצורך ותנחה איך לטפל ברקמות הפגועות.