השקפת עולמנו

ארגון מיילדות הבית בישראל – אמה"י, הוקם על ידי מיילדות מוסמכות ומנוסות, בעלות רישיון יילוד מטעם משרד הבריאות בישראל, אשר מומחיות ללוות וליילד בהריון ובלידה, במסגרת ביתית נשים הבוחרות באפשרות זו.

אנחנו מילדות הבית מכבדות את זכותה היסודית של היולדת לחופש הבחירה לגבי: מקום הלידה, אופן הלידה והמטפלים בלידה, המעוגנת בחוק יסוד: "כבוד האדם וחירותו".

אנחנו מבססות את העשייה שלנו על ממצאים ועדיות ממחקרים עדכניים שהוכיחו כי הלידה כשלעצמה, עבור נשים בריאות בסיכון נמוך, היא תופעה טבעית שלרוב מסתיימת בתוצאות משמחות. מתפקידה של המיילדת לבצע מעקב וליווי בהריון, בלידה ולאחריה לצורך זיהוי סימנים מוקדמים לסיבוכים, להימנע ככל האפשר מהתערבות בתהליך ולאפשר סביבה תומכת, עידוד ואהבה.

אנו מאמינות כי:

  • זכותה של כל יולדת לבחור על פי מידע מבוסס, עדכני ואמין  היכן היא תלד, מי יהיו מטפליה ואת האופן שבו היא מעדיפה ללדת.
  • חווית הלידה והאופן בו הילוד נפגש עם העולם ועם הוריו, משפיעה על תפיסת עולמו.
  • תמיכה רצופה באישה בהריון, בלידה ובהנקה על ידי מיילדת שהיולדת בחרה, מקדם את בריאותה של האישה ואת בריאותו של הילוד.
  •  יולדת, המאפשרת לתינוקה לחוות את האהבה בלידה ובוחרת ללדת בתנאים רגועים, נצמדת לתינוק ונמנעת מלהיפרד ממנו מלמדת אותו בטחון, שפע ,אהבה ושלום.
  • יולדת הבוחרת ללדת בביתה בלידה טבעית, בתמיכה של מיילדת, מעדיפה לאפשר לתהליך הלידה להתפתח בקצב ובזמן המתאימים לה ולעובר, מודעת לזכותו של הילוד להיוולד ולהיפגש ללא הפרעות עם הוריו, בתנאים הפיזיולוגיים המיטביים בו הורמון האוקסיטוצין בשיאו, על מנת שהתינוק ילמד ויתנה את רגש האהבה, מקדמת את בריאותה, בריאות ילדיה והדורות הבאים.
  • מחובתה של מדינת ישראל (משרד הבריאות, ביטוח לאומי) לתת ליולדת את ההזדמנות השווה ללדת  גם בלידת חוץ אישפוזית, על מנת לאפשר לתינוק להיוולד בלידה טבעית בתנאים שהוריו בחרו.