רונית קופליס

 


גן יאשיה ד.נ.עמק חפר
מיקוד 38850
04-6258103
052-8491616
ronitmakom@gmail.com

http://www.ronitkopelis.co.il/

   נשואה לאיל ואם לארבעה אנשים יפים: לטם, ליאור, גון וגאיה.
 
במקצועי , אחות מוסמכת משנת 1981 אחות טיפול נמרץ שנתיים, מילדת מוסמכת משנת 1985 .
מדריכה להכנה ללידה משנת 1986, משנה מדיניות בממסד המילדותי בישראל.
מילדת לידות בית,  מילדת אנשים על רצף החיים. מטפלת במגוון מהרפואה ההוליסטית . 
החל משנת 1990 הוספתי ידע ברפואה שלמה: לימודי הילינג עם פרדי טל במשך חמש שנים, רפואה קבלית עם הרב עוזרד, הולודינמיקה עם דר" ורנון וולף ממציא השיטה ועם יובל כרמי, תרגילי מוח עם יונית , הנחיית מעגלים עם יעל מי אורה ועוד ועוד סדנאות ומפגשים עם מורים דגולים.

בשנת 1990 הקמתי עם חברה את " בבי"ת" שפירושו היה: בטיחות בלידה יולדות תינוקות (המצאה של חברתי גליה פלד היקרה – מיילדת)   היה לי חשוב למסד לידות בית. האמנתי אז כן היום, כי חייב להיות שיתוף פעולה בין הממסד הרפואי לבין לידות הבית . ושזכותה של האישה לבחור את מקום הלידה. על המדינה לממן זאת כאופציה בטוחה לאזרחית משלמת המיסים.
איש לא הצטרף אלינו, איש לא האמין בקיום לידות בית בישראל. הארגון דעך בשקט רב.
העברתי קורסים הכנה ללידה, בהם לימדתי אנשים לדאוג לעצמם ולתינוקם בלידה.
המשכתי לילד בבית ולדחוף מתוך המערכת, את נושא בטיחות לידות הבית, בהרצאות לצוות חדרי לידה
ובימי עיון מקצועיים.
בעקבות יום עיון שהפקתי בשנת 2000 בנושא בטיחות לידות בית, קמה עמותת " נשים קוראות ללדת "  והייתי פעילה בה זמן קצר. אמונתי, כי המקום הנכון לתינוק להיוולד בו הוא הבית. אולם זכותה של האימא לבחור את מקום הלידה ולכן ייוולד התינוק כפי שנכון לו, היכן שתבחר אמו.
 
יום בהיר ויפיפה בשנת 2003, לאחר הרצאה בכנס של אירגון ההומיאופטים, נגשו אלי ארבע נשים קסומות. בעיקבות הזמנתן, נולד קורס הדולות הראשון שלי. מאז כל שנה אני מלמדת בקורס דולות
השנה, לראאשונה אלמד את דרכי בהכנה ללידה למדריכות. שואלים אותי, מדוע אינני מחברת את מדריכות הכנה ללידה לקורס הדולות? הינה תשובתי :
אנשים ונשים יקרות. כדי להדריך קבוצה של אנשים לקראת לידה ראשונה, עליכן לחוות כמלוות מספר לידות לא מבוטל.  מניסיוני כמיילדת בחדרי הלידה, מצאתי  חסך מסויים בהתנהלות הלידה אצל נשים שהיגיעו מקורסים שהנחייתם ניתנה בידי מדריכות שידעו תאוריה…. כך למדתי, מה חשוב לתת לזוג ככלים לאימון בבית ובחדר לידה. כמובן שכל דולה תדע להדריך את הזוג הפרטי שלה – מבטיחה לכן זאת
ב -16 שנים האחרונות יילדתי רק בלידות בית, הרצתי לצוות מקצועי בתחום הלידה הטבעית והיוויתי גורם ממריץ (ביחד עם עוד קומץ מילדות ) לשינוי במיילדות הישראלית.
בשנת 2004 היקמתי עם שתי חברות את אירגון אימה"י  אירגון מילדות הבית ישראל. כיום מונה האירגון 20 מילדות.אחיות לאמונה שלידה טבעית לאישה בריאה בגופה ונפשה נכון לה להתקיים גם בבית.  ברבות השנים נתתי את לבי לכך, שאני שותפה לפעילותם של אנשים טובים ויפים המאמינים אמונה שלמה, ביכולתה של האישה ללדת בלידה עוצמתית וטובה (אפשר גם טבעית ) ובידינו לסייע לה בכך.
התינוק, הינו ישות עצומה רגיש ביותר, הקולט ופולט מידע ועלינו רק להקשיב לו, גם בתקופה הרחמית שלו.
עלינו להתייחס בכבוד אל הנבט הרך ולראות בכל תינוק התגשמות חלום. זה הבסיס המניע את אופי המיילדות לפיה אני נוהגת.
אמונתי  מגיעה עד למקום בו כוחות היקום רבי ההשפעה, מפעילים בלידות חיים ומוות. כל אישה מתה ונולדת מחדש בלידה. כוחות היקום, מפעילים אצלנו סדנה חוויתית, אותה עוברים כל משתתפי הלידה: האם, התינוק, האב, המיילדת וכל הנוכחים האחרים. באמונה חזקה ניתן להשפיע על תהליך הלידה.
 
את הדיסק "בתשיעי ילדת" כתבתי בהשראת אמונה זו ביקום, ובעזרת הידיעה, כי החברה בת זמנינו מושתת על פחד ועל התנערות מאחריות של האחד על עצמו או עצמה. הדיסק מכין כל אישה להריון בריא, זורם ולידה בריאה.
 
משנת 2006 אני מביאה את הלידה בפרוש הרחב שלה לידי ביטוי.  הליווי של אנשים על רצף החיים, נותן לי עוד פן בהבאת היעוד שלי לידי ביטוי.  נולדתי ילדה עם רגישות קליטה, ילדה חולמת חלומות מתגשמים. כיום אני חוזרת לקשב אל תדרי היקום, לאמונה באל עליון.
האפשרות לעגל מעגלי נשים, להעביר טכסי כניסה לזוגיות, לחבק סדנאות ריפוי וללוות תהליכי התפתחות של אנשים נותן לי אושר עצום והנאה מרובה.