בירוקרטיה לאחר לידה

בשעה טובה: ) הלידה הסתיימה והמשפחה התרחבה, כעת ישנם מספר טפסים וסידורים שיש לבצע- ריכזנו כאן למטה מספר נקודות חשובות

בדיקת שמיעה

בדיקה חשובה מאוד!! זו בדיקה שגם כן זוכים בה בבית החולים אך בלידת בית יש לדאוג לה בעצמכם. יש לבצע אותה עד 3 חודשים מרגע הלידה, חשוב להדגיש שככל שעובר הזמן קשה יותר לבצע אותה וככל שהם קטנטנים הבדיקה מתבצעת ביתר קלות (מהסיבה הפשוטה שככל שהתינוק יזוז פחות הבדיקה תהיה אמינה יותר).לאחר הרישום במשרד הפנים רושמים את הילד בקופת חולים ובוחרים רופא/ה ילדים, הרופא/ה ייתנו הפניה לבדיקת שמיעה ניתן לקבוע תור לבדיקה דרך מרפאות החוץ בבית החולים הקרוב לתאם תור לבדיקה.

רישום ילוד משרד הפנים

רישום במשרד הפנים מצריך את האם הטרייה האב הטרי והתינוקי שנולד - בילוי משפחתי. יש לקחת: אישור לידת בית שחתמה עליו המיילדת וסיכום הלידה, תצלום רישיון של המיילדת, תצהיר חתום ע"י עו"ד, סיכום בדיקת רופא, תיעוד שהיית בהריון בקיצור מעקב ההיריון שלך ותעודות זהות של שניכם, אורך-רוח, רצוי אך לא חובה להגיע עם החלטה על שם. חשוב לצלם את כל המסמכים שהמיילדת השאירה לכם

קבלת דמי לידה

לקבל דמי לידה הגישו את הטפסים לדמי לידה לביטוח הלאומי אלא אם אתם במקום עבודה חביב שעושה את זה עבורכן. דמי לידה ומענק לידה יועברו אליכם לאחר שתשלחו את הטפסים שקיבלתם מהמיילדת להגיש למשרד הפנים + תעודת לידה ממשרד הפנים אל נורית ממשרד הבריאות בירושלים לכתובת: ‏nurit.josovich@lbjr.health.gov.il‏ , או לנציגה באזורכם. למעבר לאתר ביטוח לאומי לחצו על האייקון

בדיקת PKU

בדיקת סקר יילודים ל22 מחלות נדירות ש"כדאי שתגלו אותן מוקדם". לאחר לקיחת הבדיקה יש לייבש אותה במשך 4 שעות ורק אז לצרף למעטפה את המעטפה שבה יש את הבדיקה ודף הכולל פרטים שלכם ושל המיילדת שלקחה את הבדיקה מביאים לתינוקייה בבית החולים הקרוב אליכם .

קביעת תורים

קובעים מראש עם רופא ילדים/משפחה שעושה ביקורי בית אחרי לידות בית ומתקשרים אליו מיד אחרי הלידה שיגיע ב-24 הקרובות לבדיקה פשוטה. (צהבת יילודים, אישונים, מרפס פתוח, איברי מין, מפרקי רגליים, רפלקסים).

ויטמין K

אם נותנים נוזלי - אז יש שלוש מנות - ראשונה ביום הלידה, שנייה בגיל שבוע ושלישית בגיל חודש, לשאול את המיילדת אם היא מביאה. ויטמין K בזריקה דרושה אמפולה בודדה.

חיזוק עצמי

לקבוע תור לרופא נשים 4 עד 6 שבועות מהלידה , מומלץ גם לפגוש פיזיוטרפיסטית רצפת אגן בזמן זה

חיסון צהבת B

אפשר להשלים בטיפת חלב

החזר מקופת חולים

הגישו בקשה לקופת החולים שלכם אם יש לכם סל היריון על מנת לקבל החזרים.