ירושלים. מקבלת לידות רק בירושלים והסביבה הקרובה. (לא מגיעה למרכז)

מיילדת מוסמכת
BSN (האוניברסיטה העברית) ,MA (State University of New York)

הומיאופתית בשיטה הקלאסית

שמי ברברה בן עמי, אני מיילדת. אני עובדת כמיילדת מ-1987 ויילדתי אלפי תינוקות במשך שנים אלו. נולדתי וגדלתי באנדובר, מסצ'וסטס, ארה"ב, ועליתי לישראל בגיל 18 שנת 1977. אני נשואה לאמנון ואם למידן, עמית ובעז.
למדתי בבית הספר לסיעוד "הדסה" בירושלים, וסיימתי את לימודי בשנת 1982. החל משנת 1987 אני עובדת כמיילדת מוסמכת. במשך 20 שנה עבדתי כמיילדת , מדריכת הכנה ללידה וכאחות מחקר בהדסה עין כרם לפני שהתחלתי לעבוד כמיילדת בית.
במהלך שנותיי כמיילדת בבית חולים העניין העיקרי שלי היה בהדרכה לקראת לידה ולידה טבעית (בתוך מסגרת בית החולים). השתתפתי בכתיבת הנהלים ללידה טבעית בהדסה עין כרם, אך בסופו של דבר התפקחתי והתאכזבתי מההתערבויות הרפואיות הרבות, טקטיקת ההפחדה וזירוזי לידה בלתי מוצדקים רבים, וכן מהאמונה העיוורת בדגם הרפואי של לידה המושרש כל כך בחברה ובבית החולים.
פיתחתי עניין בלידת בית במהלך השתתפותי בקורס ניהול לידה טבעית בהנחיית מיכל בונשטיין בשנת 1999. במהלך הקורס הבנתי שהמילים "בטוח", "הטוב ביותר" ו "בית חולים" לא בהכרח הולכות יחד. השיעור הגבוה של התערבויות לא מוצדקות בלידה לשם "יתר בטחון" או מסיבות אחרות, ושל ניתוחים קיסריים, ללא שיפור בשיעורי התחלואה ותמותה של ילודים ויולדות לאחר הלידה עודדו אותי לבחון אפשרויות אחרות ללידה.

במהלך הקורס ללידה טבעית הכרתי את רונית קופלס אשר הזמינה אותי להתלוות אליה בלידת בית. לידת הבית שבה נכחתי יחד עם רונית הייתה שונה מכל מה שחוויתי בבית החולים. היה זה אירוע שהשפיע באופן דרמתי על חיי, על האופן שבו האמנתי שלידה צריכה להיעשות, ועל תפקידי כמיילדת וכמדריכת הכנה ללידה. הבנתי כי זו המיילדות עליה חלמתי ואותה חיפשתי. מיילדות שבו יש קשר עמוק בין המיילדת ובני הזוג שמבוסס על אמונה, כבוד ואחראיות, יחד עם בטיחות ומקצועיות.לידת בית עם ברברה בן עמי - מיילדת מוסמכת
אז ידעתי כי עלי לעשות שינוי קיצוני, אך השינוי לקח זמן. לאחר שחוויתי מה לידה יכולה וצריכה להיות ידעתי מה עלי לעשות, אך היה זה קשה מאד לחולל את השינוי במהירות ובאופן קיצוני כל כך, ולערער את כל אמונותי בקשר לתהליך הלידה.
בלידת בית המיילדת מכירה את בני הזוג המצפים לתינוק ואלו לומדים להכיר ולסמוך עליה. ביקורים טרום לידתיים רבים נערכים בביתם של בני הזוג או בביתה של המיילדת. זהו תהליך לידה מכבד, אישי, אחראי ובטיחותי.
ההחלטה לשנות את דרכי כמיילדת נעשתה לאחר שהתחלתי ללמוד הומאופתיה קלאסית במכללת ברושים בניהולו של ד"ר חיים רוזנטל בשנת 2006. לאחר שנה אחת של לימודי הומאופתיה החלטתי שלא אוכל להמשיך לעבוד במסגרת בית החולים. יצאתי לחופשה ללא תשלום באוקטובר 2007 ומעולם לא שבתי. אני הומיאופתית מוסמכת החל מיולי 2010. מעולם לא חשתי כה מרוצה ומסופקת מבחינה מקצועית ומבחינה אישית .