הומאופתיה הינה שיטת טיפול יעילה, עמוקה וטבעית המסייעת לגוף בתהליך הריפוי הטבעי. הומאופתיה מטפלת בכל קשת המחלות הפיזיות והנפשיות מכיוון שהיא מטפלת באדם כולו. למטופל מותאמת תרופה שמתאימה לתמונתו השלמה הכוללת את הסמפטומים הפיזיים היחודיים לו ,האופי שלו, קשייו והצלחותיו ועד לחלומותיו המיוחדיים. הטיפול מיועד לתינוקות, ילדים ומבוגרים כאחד. הטיפול ההומאופתי יעיל ובטוח לנשים בהריון, בלידה, אחרי הלידה ובזמן ההנקה. בהומאופתיה מבינים כי הסימפטומים אינם אלא ביטוי של דיסהרמוניה פנימית וכי האדם זקוק לאיזון פנימי לריפוי. הטיפול ההומאופתי ידוע ביעילותו הרבה להביא לריפוי עמוק וטבעי במגוון בעיות שונות.
הומאופתיה ומיילדות משלימות זו את זו. בשני התחומים מטפלים באדם השלם. הומאופתיה היא עדינה ובטוחה לנשים הרות ויכולה לתת מענה לאותן תלונות אשר מופיעות אצל חלק מהנשים בתקופת ההריון, הלידה, בתקופת ההנקה ולאחר מכן. בטיפול הומאופתי לוקחים בחשבון את המצב הפיזי, הריגשי, והנפשי של האדם. הריון היא תקופה שבה עולה רגישותה של האשה בגוף ובנפש ומתגלים סימפטומים חדשים שיכולים לרמז על מימדים פנימיים חבויים. ההומאופתיה יכולה להשתמש בסימנים הללו כמנוף לריפוי ברבדים עמוקים ביותר .אשה שנמצאת במיטבה בזמן ההריון מעבירה תחושות אלה גם לעובר אותו היא נושאת. ההשפעה היא גם עתידית על הלידה ועל התפתחותו של העובר וחוסנו.
תקופת ההריון מלווה פעמים רבות בסימפטומים נפשיים של מצבי רוח ומתחים ובתופעות פיזיות הכוללות בעיות במערכת העיכול והשתן, צרבות, חוסר ברזל, עליה בלחץ דם, בחילות, ורידים ודליות, כאבי גב, בצקות, ועד. כל אלה ניתנם לטיפול בעזרת תרופות הומאופתיות.
לידה היא תהליך טבעי ופיזיולוגי אשר לעיתים מלווה בכאב. ההומאופתיה יכולה לעזור בתהליך הלידה כדי להתגבר על מיכשולים המעכבים את תהליך הלידה ומחריפים את הכאב. בעיות כגון: דימומים, צירים מוקדמים, העדר צירים ותשישות בזמן ההריון והלידה, צירים לא סדירים, התקדמות איטית בתהליך הלידה, ובעות אחרות שיכולות להופיע במהלך הלידה.
אחרי הלידה הומאופתיה יכולה להקל על כאבים, נפיחויות, התכווצויות לאחר הלידה, טחורים וכו….
בהתחלת ההנקה ייתכנו קשיים כגון גודש ודלקות, כאבים בפטמות, חוסר חלב ועוד. טיפול הומאופתי יכול להחזיר את תהליך ההנקה למסלול תקין ובריא.

הטיפול ההומאופתי הוא עדין ומיוחד, התרופות ההומאופתיות נטולות כל חומר רעיל ולכן הן מותאמות לטיפול בזמן ההריון ויכולות להינתן גם לרך הנולד בצעדיו הראשונים בעולם. תופעות כמו גזים, בקיעת שיניים, כאבי בטן, בעיות שינה ודלקות אוזניים הן תופעות שמלוות חלק מהתינוקות וחשוב לטפל בהן סמוך להיווצרותן. טיפול נכון ימנע מעגלי אנטיביוטיקה בעתיד והתדרדרות של מצבים לאסטמה, דלקות חוזרות בעיות תזונתיות וכו.

התרופות ההומאופתיות יחודיות בעדינות פעילותן ובעומק היכולת שלהן לרפא . הן נותנות תשובה לנשים שלא רוצות ליטול תרופות במהלך ההריון, מחשש לתופעות לואי וממעבר התרופה בשליה. הן מאפשרות לאימהות ואבות שחוששים לתת תרופות קונבנציונאליות לילדיהם לתת טיפול יעיל אחר.\ברברה בן עמי