הכשרת מיילדות

הכשרת מיילדות מבית חולים לעבוד כמיילדת בית בארגון אמה"י

מיילדת המבקשת להצטרף לארגון אמה"י תעבור תקופת חונכות תוך כדי עבודה לצד  מיילדות אמה"י. לאחר תקופת החונכות המותאמת לכל מיילדת באופן אישי, תצטרף כחברה באמה"י  . 

שלבי הכניסה לתוכנית החונכות- 

יצירת קשר עם יו"ר ארגון אמה"י – מיכל בונשטיין  בטלפון – 0544700178 

שליחת מכתב ליו"ר אמה"י –michalbon@gmail.com  המציג אותה ומתאר את קורות חייה המקצועיים, פרטים כלליים על חייה האישיים ורקע על רצונה להפוך למיילדת בית. המכתב ישלח לכל חברות אמה"י. במכתב יהיו פרטי התקשרות של המיילדת ושאר מיילדות אמה"י יוכלו לפנות אליה ולהיעזר בה בתפקיד מיילדת שניה בלידה. תפקיד המאפשר לה להתלוות ללידות ולהתנסות. 

תהליך החונכות יכול להתחיל  עם סיום קורס מיילדות, אך הצטרפות לאמה"י אפשרית רק עם מילוי הקריטריונים של משרד הבריאות  למורשים/ות  ליילד בבית ואישור ועדת החונכות של אמה"י. 

הקריטריונים של משרד הבריאות נמצאים בחוזר מנכ"ל משרד הבריאות – 

  1. מיילדת הרשומה בפנקס המיילדות ישראל, בעלת ותק של שלוש שנים עבודה בחדר לידה מוכר  בישראל , על פי תקנות בריאות העם, לאחר שהתנסתה ב- 10 לידות בית בהן נכחה מיילדת בית מנוסה.
  2.  מי שעוסק בלידת בית חייב לעבור קורס החייאה ברמת BLS לפחות  , לרבות קורס החייאת יילודים ( NRP)  הניתן על ידי האיגוד הישראלי לנאונטולוגיה, באחריותו לשמור על התעודה המעידה על ביצוע הקורס. לאחר ביצוע הקורסים , יבוצע רענון אחת לשנה.
  3.  באחריות העוסקים בלידת בית להתעדכן באופן שוטף, בהנחיות והחוזרים הרלוונטיים באתר משרד הבריאות – WWW.HEALTH.GOV.IL                                          
  4.  מי שעוסק בקבלת לידת בית ראוי שיהיה מבוטח בביטוח אחריות  מקצועית . אם מקבל הלידה אינו מבוטח כאמור, באחריותו וחובתו ליידע על כך בעוד מועד, להבהיר את ההשלכות של העדר ביטוח, לוודא שהיולדת הבינה זאת ומסכימה לכך- ולתעד זאת. 

בתקופת החונכות לכל מיילדת תמונה ,על ידי וועדת ההכשרה של אמה"י , מיילדת חונכת אחת,  אשר תהיה אחראית לרכז את התהליך ולשתפו עם וועדת ההכשרה . תהליך החונכות כולל הצטרפות למיילדות מנוסות,  מתוך אמה"י , בתהליך ליווי ההריון , הלידה ואחרי הלידה. לימוד בעזרת חוברת החונכות  לאמה"י המסכמת את הנושאים הדורשים לימוד במעבר ממיילדת בית חולים למיילדת בית. 

לאחר התקדמות בתהליך ההכשרה, תוכל המיילדת להצטרף למפגשי אמה"י הדו-חדשיים, למפגשי זום ולפעילויות אחרות. 

 

מיילדות שמעוניינות להצטרף ללידות בית בתור מיילדת שניה בלידה, נשמח על הצטרפותכן.

חלקן של מיילדות הבית עובדות עם מיילדת שמצטרפת בשלב השני של הלידה.

המיילדת השנייה יכולה להיות מיילדת בית, מיילדת בית חולים, מיילדת קהילה שמעוניינת להצטרף.

אם את מיילדת שמוכנה ורוצה , את מוזמנת ליצור קשר עם מיילדות אמה"י, להכיר ולהצטרף אלינו.