כרמל

שמי כרמל, אני גרה במכמורת, נשואה ואמא ל-4 ילדים.

מלווה הריון ולידה בעיקר באזור עמק חפר ופרדס חנה. 


כמיילדת אני מאמינה בליווי רציף של ההריון, מתוך הבנה שההיכרות המעמיקה מבססת את התקשורת והאמון בינינו ויוצרת קרקע בטוחה ללדת בה. כך היולדת ומשפחתה מגיעים למעמד הלידה עם הרבה יותר בטחון בתהליך.

אני מאמינה בהסתכלות שלמה ועגולה המותאמת אישית לכל אישה, ובאוטונומיה של כל אישה לקבל את ההחלטות המתאימות לה מתוך ידע וביטחון.

חשוב לי לתת מענה לנשים בכל שלבי החיים, ולא לסיים את הקשר בהריון-לידה וזהו, ולכן חוץ ממיילדות אני מתעסקת בעוד תחומים הנוגעים לאישה:
עיבוד ללידות קודמות (בגישת BOT), ליווי בבחירת אמצעי מניעה והתאמת דיאפרגמה, ועיסוי בטן מסורתי (סובאדה). 

איך הגעתי להיות מיילדת?

הדרך שלי למיילדות בית התחילה בהריון של בני הבכור, אז הבנתי שהבית הוא המקום שאני מרגישה בו הכי בטוחה, ושם אני רוצה ללדת.
ככל שקראתי ולמדתי והעמקתי יותר הבנתי גם שזה התחום שמרתק אותי יותר מכל. הרגשתי קריאה פנימית לשנות כיוון ולעסוק רק בזה. לכן, בנוסף להצטרפות ללידות בית עם מיילדות שונות, למדתי סיעוד באוניברסיטת תל אביב (וביה"ח איכילוב) והוסמכתי כאחות ב 2012. לאחר קורס מיילדות, גם הוא באיכילוב, קיבלתי את רשיון המיילדות המיוחל ב2014. 

עבדתי כמיילדת בחדר הלידה ובמרכז הלידה בלניאדו, גם כמיילדת פרטית, וליוויתי נשים בהריון ולאחר לידה במסגרת הקליניקה הקהילתית לנשים ביפו וברעננה.

לאורך השנים, הייתי פעילה מאוד בתנועת נשים קוראות ללדת (כיום התנועה לחופש בחירה בלידה) – בין השאר בהפעלת קו ליולדת ובפעילות לשינוי חקיקה למען יולדות בית. 


מחכה לפגוש אתכן, לפני לידה או אחריה…