עזרה במימון הגשת עתירה מנהלית

לכל יולדות הבית, משפחותיהן, אנשי מקצועות הלידה ותומכי חפש הבחירה בלידה, שלום!

אנו, מיילדות הבית , פונות אליכן בבקשה דחופה, לעזרה במימון הגשת עתירה מנהלית כנגד משרד הבריאות , בנוגע לסעיף המגביל את עבודת מיילדות הבית, לבית היולדת בלבד. נאסר עלינו, מיילדות הבית, לקבל לידה, בכל מקום אחר מלבד בית היולדת עצמו. על ידי איסור זה משרד הבריאות שולל את חופש הבחירה הבסיסי של אישה לבחור היכן ללדת. משרד הבריאות מנסה לצמצם את אפשרויות הבחירה של יולדות דרך השמת מגבלות מנהליות על עבודת המיילדות, מגבלות הפוגעות בזכויות אדם בסיסיות של הנשים.

מתוך חוזר משרד הבריאות לנוהל לידות בית מ- 24.5.12:  "הגדרת לידת בית- לידה בבית היולדת לאחר תכנון והכנה מראש  ומתוך בחירה של היולדת.  מיילדות מוסמכות ורופאים, מורשים לקבל לידת בית בבית היולדת. חל איסור על הפעלת מקום המיועד לקבל לידות , שאינו מוסד רפואי מורשה."

לצערנו משרד הבריאות החליט לאכוף את הנוהל הזה, על מספר מיילדות, והחל בביצוע הליכים משפטיים על מנת לעצור את עבודתן שאינה בבית היולדת ממש. דרך הגשת עתירה מנהלית, אנו מקוות, לערער על חוקיות סעיף זה, בהנחיות משרד הבריאות.

מדוע להגיש עתירה מנהלית?  חופש הבחירה של אישה לגבי מקום לידתה מעוגן בחוק יסוד : "כבוד האדם וחירותו". בעבודתנו כמיילדות, אנו מבקשות, לממש במלואן את זכויות היולדת. מלבד הפגיעה בזכויות נשים, מגבלה זו פוגעת בחופש העיסוק שלנו. אנחנו פועלות לקראת חופש ליילד בכל מקום האפשרי והרצוי ליולדות. בנוסף, קיימים שיקולים הקשורים לבחירת מקום הלידה כגון תנאים פיזיים ומשפחתיים, המרחק מבית החולים ודרכי גישה שאינם מתאימים ללידה ולכן על ההחלטה לגבי מקום הלידה להיות חלק משקול דעתה המקצועית של המיילדת.

ארגון אמה"י שם לו למטרה לקדם את מיסוד קיומן של  לידות מחוץ לבתי החולים. מטרתנו, שזכויות נשים יקוימו במלואן, כשהן בוחרות ללדת עם מיילדת מחוץ לבית החולים. בעקבות הגשת עתירה זו, יתכן ונוכל להגיע בהמשך לשיפורים נוספים בהנחיות.

לצורך הגשת העתירה המנהלית אנו זקוקות לסכום של  30,000 ₪.

מועד הגשת העתירה הינו בתחילת חודש יוני ועלינו לאסוף סכום זה בזריזות.

נא העבירו את תרומותיכן  באופן הנוח לכן, ראו פרטים למטה.  כל סכום יתקבל בברכה. תודה רבה וברכות לכולם

יו"ר  ארגון אמה"י מיכל בונשטיין וכל מיילדות אמה"י- אילנה שמש, רונית קופליס, ליהי לובל, שרה'לה שפס וינקלר, ענת תל אורן, טובה קרני, ברברה בן עמי, מאיה נותקין, תמי דורון,   שני מיכאלי סמואלוב, שיין ברגנר, ג'ויס בטלר, הילרי קירשנבאום, רוזי ארזי,תמי טסלר, עופרית פק, אביבה עידן מינדי לוי

פרטי העברת התרומות-    נא להשאיר כתובת לצורך קבלת חשבונית.

העברה בנקאית- אילנה שמש בע"מ – הבנק הבינלאומי , סניף 030 , מספר חשבון-541435                                     

כתובת למשלוח המחאות- אילנה שמש , מושב ישרש 53, ד.נ.עמק סורק 76838

(לפקודת אילנה שמש בע"מ)           

לתשלום בכרטיס אשראי נא להתקשר ל: אילנה שמש – 052-3388954 , אשר שמש-

052-5411146

לשאלות ובירורים: מיכל בונשטיין- michalbon@gmail.com  טל- 0544700178 ,

אילנה שמש – 052-3388954